Billetsalget til Familietribunen er startet: Tag familien med i Parken d. 22. marts kl. 16:00.
Søndag d. 22 marts kl. 16:00 møder vi FC Fredericia i 3F Superligaen, og billetsalget til Familietribunen er nu i gang.
På Familietribunen kan I opleve kampen i trygge, familievenlige og røgfri rammer, hvor alle har faste, nummererede siddepladser. Med et hav af aktiviteter før kick-off, er der lagt op til en hyggelig fodbold-søndag for Københavnere i alle aldre.
Aktiviteter inden kampstart
- Lykkehjul
- Ansigtsmaling
- Autografer fra spillere
- Mød Løven Leo
- Bordfodbold
- Fodboldgolf
- Playstation
I boderne på familietribunen finder I et bredt udvalg af mad og drikke, der rammer plet hos både børn og voksne. Menuen byder blandt andet på franske hotdogs, pølsehorn, sandwiches, Hansens Is og grillpølser fra Harry's Place.
> Find billetter til kampen her
Praktisk information
Transport: Der er flere transportmuligheder til og fra Parken. Metroens Cityring har stationer ved både Trianglen og Vibenshus Runddel, som begge ligger 600 meter fra Parken.
Kommer man på cykel, er der cykelstativer ved indgangen til Fælledparken tæt på FCK Fanshop, samt ved Gunnar Nu Hansens Plads og Trianglen tæt ved indgangene.
Derudover er der ca. 1,5-2 km gåafstand fra stationer såsom Østerport, Nordhavn, Svanemøllen og Ryparken.
Er du i bil, anbefaler vi at du bruger Google Maps for at finde den optimale vej til Parken. Bemærk dog, at det er svært at parkere tæt på Parken på en kampdag.
Ankomst: Det er en god idé at komme i god tid, så I kan besøge Fanshoppen på hjørnet af Øster Allé og Per Henrik Lings Allé og samtidig undgå de største køer ved indgangene tæt på kickoff. Ved at være på sin plads 30-60 minutter før kampstart, får man hele oplevelsen med spillernes opvarmning og indløb med.
Billetsalget er i gang, og I kan sikre jer jeres billetter her.