Podcast med Peter Møller

Peter Møller i Podcasten

Peter Møller er den tredje gæst i FCK-Historietimen - klubbens officielle jubilæumspodcast om de første 25 år, som tidligere har haft besøg af Per Wind og Bjarne Goldbæk.

Peter Møller fortæller åbent, ærligt og underholdende om sine to perioder i FCK fra 1993-94 og 2001-05. Vi hører bl.a. også om hans ophold i Brøndby, om det svære skifte tilbage til FCK, og hvorfor han fik - og blev kaldt - nummer 32.

Ud over at vi kommer godt rundt i klubbens historie, har Møller også en mening om dagens aktuelle FCK-mandskab. Og gæt hvem han har på bænken på sit FCK Dream Team...

Samlet podcast-side på FCK.DK
Vi har oprettet en særlig podcast-side på FCK.DK hvor du - ud over at høre de enkelte udsendelser - også kan finde nogle af de videoer, vi bruger lydklip fra i podcasten, samt andre indslag om de podcast-gæsterne.

Du kan høre podcasten her - og du kan læse mere om den og se ekstra-materiale her.