Tak for støtten!

Tidligere præsenterede vi et tiltag, hvor du som FCK-fan, virksomhed eller andet, har mulighed for støtte klubbens mange partnere, og dermed klubben, i en udfordrende tid. Udover en generel oversigt over alle klubbens partnere, så har vi også samlet en masse tilbud sammen fra nogle af vores partnere på siden her.

Overvældende støtte
Rigtigt mange F.C. Københavnere har i den sidste tid valgt at gøre brug af muligheden for at støtte klubbens partnere, og der skal både fra klubben og partnere lyde et stort tak! Det er fantastisk at mærke den støtte i en tid, som ikke kun for os som fodboldklub er svær, men også udfordrer mange af vores kommercielle partnere, der støtter klubben på daglig basis.

Der er løbende kommet endnu flere gode tilbud til, ligesom flere er blevet forlænget. Du kan derfor med fordel tage et kig på siden og få et overblik over alle de forskellige tilbud, der er. Solbriller, flyttemænd, hjemmekontor, vingaver, bilvask og meget, meget mere.

>>> Se alle tilbuddene fra vores partnere her 

Flere måder at støtte klubben på
Flere har spurgt ind til, hvordan man i denne tid kan vise sin støtte til klubben. Udover at kunne støtte vores partnere, som er en støtte til klubben, så har vi herunder samlet et par andre muligheder, du kan gøre brug af. På forhånd mange tak! Vi savner jer alle og glæder os til, at vi sammen skal til fodbold i Telia Parken igen!

Donér til klubben som sæsonkortholdere/abonnent
Alle sæsonkortholdere og abonnenter er blevet kontaktet med henblik på kompensation. Alle har flere muligheder, og en af dem er, at støtte klubben med sin donation til udviklingen af fanområde, hvilket rigtigt mange allerede har valgt at gøre. Læs mere her. Er du sæsonkortholdere er abonnent, så husk at fristen for at træffe dit valg er 1. maj kl. 12:00 (find info i den e-mail, vi har sendt dig). 

Shop på fckfanshop.dk
Rigtigt mange har også allerede fundet vej til vores webshop, eftersom Fanshoppen i Telia Parken fortsat er lukket. På webshoppen finder ud masser af nyheder af både egne produktioner samt fra adidas - blandt andet spillernes nye træningslinje. 

>>> Shop hos Fanshoppen

Køb gavekort
Bestem selv værdien fra 100-4000 kr. på gavekortet, der kan bruges på billet.fck.dk til billetter, sæsonkort og Træn med F.C. København produkter.

Gavekort