FEMOGTYVEÅR - Se de tre helt nye trøjer

F.C. København har 25 års jubilæum i 2017, og på tirsdagens store Kick Off-event i Cirkusbygningen blev det bl.a. markeret med præsentationen af tre helt nye trøjer, der hylder de hvide, røde og blå trøjer gennem årene - og mest af alt de tre første i klubbens historie. De samme tre farver, der går igen i klubbens logo og som på den ene eller anden måde har forbindelse til mange gode oplevelser gennem årene. Se præsentationsvideoen her!


Allerede fra onsdag kan du købe trøjerne i Fanshoppen på Øster Alle og på fanshoppens hjemmeside http://www.fckfanshop.dk. De fås i korte ærmer i både voksen og børne-størrelser.

__________

Instruktør: Andreas Højberg & Martin Nøhr
Fotograf: Andreas Højberg
Klipper: Andreas Højberg
Colorgrader: Olesya Kireeva (ACT 3)
Grafisk Designer: Casper Bruun Mortensen 
Lysmester: Jonathan Kjaergaard
Producer: Christian Boier & Martin Nøhr
Soundtrack: Lasse Dyrholm 
Mix & Master: Tor Laurens
MUA: Pil Brøndum Gad