Guldtrøje 2023

Så er 2023 guld-spillertrøjen landet - se den her

For nylig kunne vi kalde os vinderne af The Double 2023 og klubbens 15. mesterskab. Senere i dag spiller vi i en helt særlig guldtrøje, som også lige nu kan købes i FCK Fanshop.

Klubben med de tre stjerner
Når spillerne i dag løber på banen bliver det iført et helt nyt guld-spillersæt, som hylder klubbens 15. mesterskab, der giver anledning til en 3. stjerne over logoet. Trøjen kan også købes i FCK Fanshop (åbner kl. 11:00), lige nu på fckfanshop.dk, samt i fanzonen i Fælledparken, der åbner kl. 12.

Pt. kan du på fckfanshop.dk bestille unisex-modellen med levering i uge 25. I FCK Fanshop i Parken kan du fra kl. 11 i dag købe både unisex-modellen (i både guld og hvid), samt kvinde- og børne-modellen.

Du finder også t-shirt, halstørklæde mm. i den fulde GULD-kollektion på fckfanshop.dk/guld