Carlsberg Fraktionsquiz 2000
24/11 2000 00:00
Fraktionerne:
1. The very pissed off
2. Presidents Lounge
3. Copenhagen Fathers
4. Fooligans
5. Copenhagen Lads
6. FC Pornstarz
7. The Knights of Vagn
8. Parkens Sønner
9. Copenhagen Cowards
10. Hjaltees
11. Copenhagen Champs
12. Fusionsnipserne
13. Frederiksbergdrengene
14. Disciplene
15. Utterslev Gummidyr
16. FCKFC
Runderne:
Runde 1:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
1---------------1+2---------------4.12
2---------------3+6---------------5.12
3---------------4+7---------------6.12
4---------------5+8---------------7.12
5---------------11+12-------------8.12
6---------------13+15-------------11.12
7---------------14+16-------------12.12
8---------------9+10--------------13.12
Runde 2:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
9-----vinder kamp 1+2-----14.12
10----vinder kamp 3+4-----15.12
11----vinder kamp 5+6-----18.12
12----vinder kamp 7+8-----19.12
Semifinaler:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
13----vinder kamp 9+10-----20.12
14----vinder kamp 11+12----21.12
Finale:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
15----vinder kamp 13+14----22.12
Runde 1 er fundet ved lodtrækning.
Alle melder tilbage til radio@fck.dk når de har læst og godkendt programmet.
Mødetid: 16.40 på P.H. Lings Alle 4
LØVETIMEN HVERDAGE FRA 17.00 - 18..00 PÅ 102,9 FM OG 104,5 HYBRID
1. The very pissed off
2. Presidents Lounge
3. Copenhagen Fathers
4. Fooligans
5. Copenhagen Lads
6. FC Pornstarz
7. The Knights of Vagn
8. Parkens Sønner
9. Copenhagen Cowards
10. Hjaltees
11. Copenhagen Champs
12. Fusionsnipserne
13. Frederiksbergdrengene
14. Disciplene
15. Utterslev Gummidyr
16. FCKFC
Runderne:
Runde 1:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
1---------------1+2---------------4.12
2---------------3+6---------------5.12
3---------------4+7---------------6.12
4---------------5+8---------------7.12
5---------------11+12-------------8.12
6---------------13+15-------------11.12
7---------------14+16-------------12.12
8---------------9+10--------------13.12
Runde 2:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
9-----vinder kamp 1+2-----14.12
10----vinder kamp 3+4-----15.12
11----vinder kamp 5+6-----18.12
12----vinder kamp 7+8-----19.12
Semifinaler:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
13----vinder kamp 9+10-----20.12
14----vinder kamp 11+12----21.12
Finale:
Kamp nr.-----Fraktion-----Dato
15----vinder kamp 13+14----22.12
Runde 1 er fundet ved lodtrækning.
Alle melder tilbage til radio@fck.dk når de har læst og godkendt programmet.
Mødetid: 16.40 på P.H. Lings Alle 4
LØVETIMEN HVERDAGE FRA 17.00 - 18..00 PÅ 102,9 FM OG 104,5 HYBRID